Anasayfam Yap    -
Reklam     -
Kunye     -
Son Mansetler    -
Iletisim                                 
Facebook    -
Öncü Kadınlarımız Müzikli Tiyatro Gösterisi
ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ BASIN AÇIKLAMASI
TÜRKİYE SORUNLARI SEMİNERLERİ BAŞLIYOR!
Karakter boyutu :13 Punto15 Punto17 Punto19 Punto

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROMUZUN “ATA’YI ANMA KONSERİ”

TÜRK SANAT MÜZİĞİ KOROMUZUN “ATA’YI ANMA KONSERİ”
”Türk Sanat Müziği Koromuz, 2016-2017 döneminin ilk etkinliği olan “Ata’yı Anma Konseri” ni 15 Kasım Perşembe günü Şef Ahmet Nuri Çağdaş yönetiminde Çarşı Kültür Merkezi’nde verdi.
23.11.2016 / 16:36


tyle>Her yıl kasım ayında gerçekleştirilen konserin bu yıl Çarşı Kültür Merkezi’nde ve bir dinleti şeklinde yapılması uygun görüldü. Koro Şefimiz Turhan Pınar’ın emekliye ayrılması nedeniyle, konser, yeni şefimiz Ahmet Nuri Çağdaş yönetiminde  gerçekleştirildi.Konserin başlamasından önce, bir konuşma yapan Dernek Başkanı Tuna Arslan, yedi yıl boyunca koromuzu çalıştıran Turhan Pınar’a emekleri için teşekkür etti ve bir teşekkür belgesi sundu.Faruk Nafiz Çamlıbel’in şiirinden Cemil Reşit Rey’in bestelediği ve iki sanatçımızın bir düet şeklinde seslendirdiği “Ağıt” konserin ilk eseri olarak beğeni topladı. Daha sonra, koronun seslendirdiği eserlerle devam eden konsere, solistlerimiz de katkı verdiler.Çarşı Kültür Merkezi’ni tamamen dolduran dinleyicilerin ilgiyle izlediği konser, coşkuyla söylenen hareketli eserlerle son buldu.Yeni koro şefiyle verdiği ilk konseri başarıyla tamamlayan koro elemanlarımıza teşekkür ederiz.      


Etiketler:
Bu haber toplam 981 defa okundu
Türk Halk Müziği Korosu Konser
Atatürkçü Düşünce Derneği Karşıyaka Şubesi Türk Halk Müziği Korusu'nun Şef Köksal COŞKUN yönetiminde sunuculuğunu Beyhan DURAN'ın yapacağı konsere katılım için 0541 394 08 29 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

YAZARLAR


Sayac Yeri